Çikolata Kaplama Makinesi

Çikolata Kaplama Makinesi

Çikolata; kakao yağı, şeker ve çikolata tipine göre kakao kütlesi ve/veya toz kakao, süt ve/veya süttozu ve çeşni maddeleri, ayrıca katkı maddeleri yönetmeliğinde müsaade edilen katkı maddelerinin de ilavesi ile tekniğe uygun şekilde hazırlanıp kalıplanarak elde edilen bir mamuldür. Karıştırıldığı maddenin ismi ile anılır.

Çikolata Kaplama Makinesi Nasıl Kullanılır

Keskin Makine çikolata kaplama makinesi gofret, kek, bisküvi gibi gıda ürünlerini otomatik olarak çikolata kaplamak amacıyla kullanılan makinedir. Çikolata, çikolata aromalı kokolin veya diğer yağ bazlı ürünler ile yuvarlanabilme özelliğine sahip merkezlerin kaplanmasında kullanılır.

Komple krom nikel A ISI 304 malzemeden üretilmiştir. Uzun yıllar aynı kalitede kaplama yapmanıza olanak tanır. Tamburlu sistem sayesinde pompa tıkanma sorunu yaşanmamaktadır. Bant ayarı gerektirmez ve çekici tambur gıdaya uygun kauçuk kaplamalıdır.

Çikolata Kaplama Endüstrisi

Çikolata kaplama endüstrisinde çok sık kullanılan geleneksel kaplama kazanları, vasıflı personele ihtiyaç duyulması ve boşaltmadaki zorluklardan ötürü dezavantaja sahiptir. Keskin Makine bantlı çikolata kaplama makinesi, çikolata endüstrisinin yeni kaplama yöntemi arayışına cevap vermek ve bu dezavantajları ortadan kaldırıp daha kolay bir prosesle kaplama yapabilmek için tasarlanmıştır.

Bantlı çikolata kaplama makinesinde ürün yüklemesi çok pratiktir. Boşaltma bandın ters yönde döndürülmesiyle yapılır. PLC kontrolü sayesinde tüm kaplama prosesi otomatikleştirilmiştir, arzu edilen ayarlar çok kolay ve pratik bir şekilde yapılabilmektedir. Keskin Makine çikolata kaplama makinesini kullanan üreticiler, kullanım kolaylığı, verimlilik ve otomasyondan ötürü kaliteli bir kaplama prosesine sahip olmaktadır.

Üst bölümün cam olması sayesinde içinden geçen ürün rahatlıkla görülmektedir. Üretim aşamasında kalite kontrol yapılmasına ve gerektiğinde müdahale edilmesine olanak tanır. Almanya veya Fransa markasında profesyonel soğutma sistemli özel üfleme sistemi sayesinde birçok noktadan hava sirkülasyonu bulunmaktadır. Bu sayede tünelin içerisinde nem oranı minimum seviyede tutularak kalite standardını tüm kaplama hattı koyunca korumanızı sağlar. -10 dereceye kadar soğutma kapasitelidir. Dış ortam sıcaklığından bağımsız olarak istenen şekilde üretim yapmanıza olanak tanır. Bütün motorlar hız kontrollüdür.

Ürüne istenildiğinde sadece alt kaplama yapılabildiği gibi, tamamen kaplama yapacak şekilde de ayarlanabilir. Ayrıca kaplanan çikolata kalınlığı da ayarlanabilir. Çikolata haznesinin özel karıştırıcısı yüzey tazeleyen yapıdadır, çikolatanızın hep aynı yapıda kalmasını sağlar. Makine üzerinde bulunan dokunmatik panelden ayarlar kolaylıkla kontrol edilebilir. Bu özel ayarlar farklı ürün çeşitliliği sunarak müşteri portföyünüzü geliştirmenize imkan sağlar.

Kolay temizleme ve ürün değiştirme olanağına sahip olan Keskin Makine çikolata kaplama makinesi ergonomik kullanım sağlayarak zaman kayıplarının önüne geçer. Tasarımı sırasında en ideal hijyen şartlarının elde edilmesi için kirlenmelere sebep olabilecek tüm yüzeyler en az seviyede tutulmuştur.

error: İçerik korunmaktadır!!
Bize Yazın!
1
Bize Yazın!
Scan the code
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?